Bene dažniausiai girdima nuomonė, kad Saules energija yra per brangi, taip pat - kad Saulės šviesos Lietuvoje per mažai. Nė vienas iš šių teiginių nėra teisingas, įsirengus Saulės (moksliškai vadinamą fotovoltinę (FV) jėgainę, per 4-5 metus, priklausomai nuo jos techninių savybių,galima susigrąžinti investicijas, o vėliau ir uždirbti. Visa tai įmanoma nuosavoje Saulės jėgainėje pagamintą energiją ne tik vartojant savo reikmėms, bet ir parduodant per LESTO skirstomuosius tinklus, kad ir kaimynams.

LESTO superka palankiu tarifu

„Saulės energija yra nemokama, jos nereikia pirkti kaip dujų, kaip naftos ar kito pirminio energijos šaltinio. Tereikia įsirengti FV jėgainę, kad ir ant namo stogo, arba savo kieme. Technologijos dabar taip pažengusios, kad galima itin efektyviai išnaudoti Saulės energiją su mažiausiomis investicijomis ir gauti didžiausia jų grąžą per sąlyginai trumpą laiką“.
Saulės šviesos niekas neapmokestins ir ji švies visada, tad nerimauti, kad trūksta malkų ar anglių, dujos brangsta pernelyg sparčiai, ar vėjas per silpnas neteks. O po 4-5 metų galima skaičiuoti ir uždarbį iš Saulės energijos. Jėgainė apskaičiuota veikti 25-30 m., tad visą likusį laiką ji bus pelninga.
Pavyzdžiui, įsirengus ant namo stogo 4-5 kW galios FV jėgainę, ji Lietuvos sąlygomis investuotojui pagamins 3800-4750 kWh elektros energijos. Šiuo metu skirstomieji tinklai LESTO taiko būtent tokios galios FV jėgainėms elektros supirkimo tarifą 1,44-1,80 Lt/kWh, galiosiantį 12 metų. Nesunku paskaičiuoti, kad jau po 4-5 metų visos investicijos atsipirks, o po to jums duos pelno.

Saulės daugiau nei pakanka

Kitas niekuo nepagrįstas mitas yra tas, kad Saulės šviesos Lietuvoje per mažai. Šiandieninėms saulės jėgainėms nebereikia tiesioginių Saulės spindulių - energija gaminama ir dangų dengiant debesims. Esant saulėtai debesuotai dienai ji veikia net efektyviau, nes debesys atspindi Saulės spindulius ir taip padidina Saulės šviesos srautą, krentantį ant FV modulio paviršiaus.Saulės šviesos kiekis krintantis į Lietuvos paviršių yra toks pat kaip ir didžiojoje dalyje Vokietijos teritorijos. O ten FV jėgainės yra įprastas ir abejonių nekeliantis dalykas.
Žemiau  lentelėje pateikiamepreliminuarius paskaičiavimus investicijos atsiperkamumui neintegruotos 30 Kw saulės jėgainės, su užfiksuota 2012 m. kaina 1.44 Lt/kWh be PVM.Skaičiavimai priklauso nuo vietovės kurioje įrengta jėgainė, šiuo atveju paskaičiuota Lietuvos vidutinio saulės intensyvumo  zonoje:

 

Investicija

Duomenys

Metai

Jėgainės instaliacijos dydis KW

30KW

 

Kaštai Wp/Lt. (be PVM)

5,233Lt.

 

Investicijos į jėgainę be(PVM)

157050,00Lt.

 

Planuojamas pagamintos energijos kiekis per metus

27800kWh

 

Planuojamos pajamos per metus

40032Lt.

 

Priežiūros kaštai per metus

1500Lt.

 

Pajamos per metus be mokesčių

38532Lt.

 

Pajamos po pelno mokesčio ( 5%)

36605Lt.

 

Investicijų grąža laikotarpiui

 

4,3

Metinis pagamintas energijos kiekis iš vieno instaliuoto kWp 927