Instaliuojant saulės jėgainę svarbu nepamirtšti, kad jos gyvavimo laikotarpis - 25-30 metų. Visą šį laikotarpį jėgainė turi veikti efektyviai ir teikti maksimalią naudą savininkui. Ar jėgainė bus saugi, produktyvi ir patikima priklausys nuo jėgainės komponentų kokybės, jų parametrų suderinimo, instaliavimo ir vietos specifikos. Tinkamą saulės jėgainės sprendimą patars tik patyręs projektuotojas. Jėgainės sprendimas negali apsiriboti rezultatu: jėgainė veikia.

SolarEdge sistemos privalumai

Instaliuotojams ir priežiūros specialistams

 • Idealu gyvenamųjų namų, komercinių pastatų ir didelio lauko instaliavimo darbų vykdytojams
 • Greitesnis ir pigesnis projektavimas, mažiau laidų, diodų, jungčių, paprastesnė priežiūra
 • Paprasta instaliacija - naudojami tie patys įprasti instaliavimo metodai visiems SolarEdge prietaisams
 • Grįžtamas ryšys - greitas pajungimas prie stebėsenos sistemos
 • Kintantis instaliacijos dydis- papildomų modulių prijungimas prie egzistuojančios jėgainės yra paprastas ir nesudėtingas
 • Teikia priežiūros ataskaitas ir užfiksuoja priežiūros progresą
 • Pilnas sprendimas saugumui - eliminuota elektros srovės smūgio ir gaisro rizika, automatiškai išjungiant įtampą grandinėje instaliavimo ir priežiūros metu.

Jėgainės savininkui

 • Iki 25% didesnis jėgainės našumas mažinant energijos praradimą, geresnis investicijos grąžos rodiklis (ROI)
 • Optimalus stogo ploto panaudojimas
 • Efektyvi nuotolinė stebėjimo sistema - lengvesnė, pigesnė priežiūra
 • Efektyvus sistemos problematikos nustatymas
 • Apsaugos nuo vagystės mechanizmas
 • Geresnė priešgaisrinė apsauga – sumažėjusios išlaidos draudimui

Saugumo rizika ir sprendimai saulės jėgainėse

Saulės jėgainės tampa vis labiau ir labiau populiaresnės, ir jų teikiama nauda bei privalumai yra puikiai suprantami. Tačiau nuo pat pradžių fotovoltines sistemas lydi ir saugumo klausimai

SolarEdge energijos optimizatorius:

2011428182508299SolarEdge energijos optimizatorius yra integruotas kiekviename modulyje, pakeičiantis tradicinę jungties dėžę arba jungiamas prie jos išorės. Optimizatorius užtikrina energijos našumą atlikdamas maksimalios galios taško sekimą kiekvienam moduliui ir leidžia stebėti kiekvieną atskirą modulį. Be to, kiekvienoje juostoje optimizatoriai automatiškai palaiko pastovią juostos įtampą, taip suteikdami instaliavimo darbų vykdytojams daugiau galimybių kurti našias saulės jėgaines.

 SolarEdge inverteris:

Solar Edge Inverter-500x500SolarEdge inverteris yra didelio patikimumo inverteris. Maksimalios galios taško sekimas ir įtampos valdymas yra atliekami atskirai kiekvienam moduliui, inverteris yra tik atsakingas už elektros energijos konversiją iš nuoaltinės į kintamą srovę. Dėl to šis įrenginys yra nesudėtingas ir ypatingai patikimas. Pastovi įtampa grandinėje užtikrina didžiausią efetyvumą, nepriklausomai nuo juostos ilgio ir temperatūros.

 

SolarEdge monitoringas:

solaredge monitoring screen iphone 2Programinė įranga leidžia stebėti jėgainės veikimą realiu laiku modulio, juostos ir visos jėgainės lygmenyse. Programinė įranga automatiškai praneša apie problemas, kurios įtakoja energijos našumo kritimą ir sistemos saugumumą, vartotojui teikia instrukcijas kaip jas surasti ir spręsti. Įprastos sistemos atveju, toks stebėjimas nėra įmanomas.

Saulės energetikos pramonės technologijos neužtikrina jėgainės sudedamųjų dalių tolygaus efektyvumo - degradacija yra neišvengiama.

Dalinis šešėliavimas, netolygus temperatūros kilimas daro didelę įtaką jėgainės efektyvumo kritimui.

SolarEdge gamina ir tiekia saulės jėgainių efektyvumo palaikymo ir stebėjimo sistemas. Išskirtinis technologis sprendimas sumažina neigiamą išorinių ir vidinių veiksnių įtaką jėgainei iki minumumo. Sprendimas sukurtas neriboto dydžio saulės jėgainių efektyvumui padidinti.

SolarEdge sprendimas apima energijos optimizatorius, ypatingai patikimus 98% efektyvumo inverterius ir galimybę stebėti jėgainę modulio lygmenyje realiu laiku. Tai leidžia ne tik operatyviai nustatyti ir pašalinti veiksnius, mažinančius jėgainės efektyvumą, bet ir užtikrina nepriekaištingą saugumą.